دوشنبه، 12 دیماه 1390
05:01 PM
January 02, 2012

پیامك قلابی همراه اول كلاه مشتركان را برداشت
رییس پلیس فتای استان آذربایجان‌غربی از دستگیری متهمانی خبر داد كه با ارسال سه هزار پیامك به مشتركان همراه اول از آنان *********ی می‌كردند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ كوره‌بلاغی با بیان اینكه چندی پیش شكایاتی مبنی بر *********ی از طریق پیامك به این پلیس ارجاع شد گفت: تمامی شاكیان اظهار داشتند كه پیامكی با مضمون «مشترك گرامی شما در قرعه كشی همراه اول برنده مبلغ 000/500 تومان وجه نقد شده‌اید، جهت دریافت جایزه و واریز آن به حسابتان نیاز است اطلاعات كارت عابربانك خود و رمزهای آن را به شمار زیر ارسال تا جایزه به حساب شما واریز گردد» دریافت كردند.

وی افزود: بررسی نشان داد كه پس از ارسال پیامك از سوی مشتركان، حساب بانكی شاكیان خالی شده است.

كوره‌بلاغی با بیان اینكه كارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز كردند گفت: گارآگاهان در بررسی‌های خود به یكی از متهمان سابقه‌دار برخورده و در تحقیقات بعدی مشخص شد كه این متهم با همدستی شخصی دیگری اقدام به این *********ی اینترنتی و سرقت وجه از حساب بانكی شهروندان كرده است.

وی افزود: در نهایت متهمان دستگیر و اعتراف كردند كه غریب به سه‌هزار پیامك به استان‌های مختلف كشور ارسال كردند.

كوره‌بلاغی با بیان اینكه هموطنان نباید اطلاعات مالی و شخصی خود را در اختیار دیگران قرار دهند گفت: اگر پیامكی به عنوان اعلام برنده‌شدن شما در قرعه‌كشی‌ها و مسابقات و امور خیریه و مواردی از این دست دریافت شد كه اطلاعات مالی شما را درخواست می‌كرد به آن اعتماد نكرده و پاسخ ندهید.

وی در پایان افزود: افرادی كه به روش‌های مختلف به خصوص به نام موسسات دولتی اقدام به *********ی می‌كنند براساس قوانین مدون مجرم تلقی شده و پلیس فتا با آنها برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت.