تبلیغات
:.:برو بچه های شهرک فجر:.: - بازتاب رزمایش ایران در خلیج فارس در رسانه های خارجی
:.:برو بچه های شهرک فجر:.:
جانم فدای رهبر

امیرسرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری رژه دریایی رزمایش ولایت ۹۰ با اشاره به آمادگی ارتش برای مقابله با هرگونه تهدیدی اظهار داشت: تجربه‌های بزرگی که ما داشتیم در عرصه دریا، مانند حضور در خلیج عدن و دریای سرخ و مدیترانه و درگیری‌هایی که در خلیج عدن داشتیم، موجب ارتقاء توان رزمی ما شده و ما در این رزمایش دستاوردها و تسلیحات بسیار مناسب و خوبی را مورد ارزیابی قرار دادیم که یکی از آنها پدافند هوایی موشکی بود که برای اولین بار با تست سامانه “محراب” توانستیم آن را به نتیجه برسانیم.

صالحی خاطرنشان کرد: این رزمایش برای تمامی کشورها چه دوست و چه دشمن دارای پیام است که دشمنان پیام را به خوبی درک کردند و در ابتدای رزمایش دیدیم که ناو هواپیمابر آمریکایی از خلیج فارس خارج و با گذر از تنگه هرمز در دریای عمان مستقر شد.

وی با بیان اینکه ما به دنبال هیچ کار غیرمنطقی نبودیم اما برای هر تهدیدی آماده هستیم،‌ گفت: به آنها توصیه، هشدار و تذکر می‌دهیم که این ناو به منطقه سابق خود در خلیج فارس برنگردد

چرا که ما عادت نداریم تذکر را تکرار کنیم و فقط یکبار تذکر می‌دهیم.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: حرکت‌مان در دریا نه انفعالی است و نه تهاجمی بلکه برای تمرین در دریای آزاد و حفاظت از منافع جمهوری اسلامی و کشورهای اسلامی است و دوستان جمهوری اسلامی بدانند اگر در کشور برادری مثل ایران تکیه کنند بهتر از آن است که با وابستگی به کشورهای غربی و آمریکا هم حیثیت، ‌آبرو و هم پول خود را از دست بدهند.

بازتاب گسترده هشدار فرمانده کل ارتش و رزمایش ولایت

هشدار امیر سرلشکر صالحی به امریکایی ها بازتاب گسترده ای در رسانه تای جهان داشت.

در این زمینه رسانه های اتریش با اشاره به آزمایش موشک برد بلند ساحل به دریا ‘قادر’ توسط ایران، تاکید کردند : پرتاب این موشک موفقیتی دیگر برای تهران رقم زد.

خبرگزاری رویترز این خبر را با تیتر “ایران به ناو آمریکا هشدار داد” پوشش داده است. رویترز نوشت: چند روز بعد از تهدید ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز، ارتش ایران هشدار داد در صورت تکرار ورود ناو آمریکا به آبهای خلیج فارس اقدامات تهاجمی دیگری اتخاذ خواهد شد

روزنامه استاندارد در این زمینه نوشت: موشک قادر که توسط متخصصان ایرانی طراحی شده است توانست با موفقیت اهداف تعیین شده را مورد اصابت قرار دهد و آنها را منهدم سازد.

خبرگزاری اتریش ‘آپا’ نیز در این باره نوشت: موشک ‘قادر’ در زمان تعیین شده شلیک و به هدف خود در خلیج فارس دست یافت.

این خبرگزاری یادآور شد: تنگه هرمز که ایران در این منطقه دست به این مانور نظامی زده است یکی از مهمترین مسیرهای تجارت نفت محسوب می شود. شبکه فاکس نیوز با پوشش خبر رژه پایانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نوشت: فرمانده ارتش ایران به ناو هواپیمابر آمریکا هشدار داد دیگر به خلیج فارس برنگردد.

این شبکه با اشاره به اینکه این ناو هواپیما بر از تنگه هرمز به بندر “جبل علی دوبی” رفته است نوشت: این ناو از ناوهای ناوگان پنجم آمریکا است که در خلیج فارس مستقر است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس با قرار دادن این خبر در صدر اخبار خارجی خود نوشت: ارتش ایران به آمریکا هشدار داد ناو هواپیمابر خود را خارج از خلیج فارس نگه دارد.

231406818215723924412625279106149247224131101 بازتاب رزمایش ایران در خلیج فارس در رسانه های خارجی

این خبرگزاری به نقل از اظهارات سرلشگر صالحی نوشت: ایران تاکید کرده است که این کشتی جنگی آمریکا نباید دوباره به پایگاه سابق خود در خلیج فارس برگردد. فرمانده ارتش ایران تهدید کرده است که هشدار ایران دیگر تکرار نمی‌شود.

خبرگزاری رویترز این خبر را با تیتر “ایران به ناو آمریکا هشدار داد” پوشش داده است. رویترز نوشت: چند روز بعد از تهدید ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز، ارتش ایران هشدار داد در صورت تکرار ورود ناو آمریکا به آبهای خلیج فارس اقدامات تهاجمی دیگری اتخاذ خواهد شد.

رویترز همچنین به نقل از فرمانده ارتش ایران نوشت: ایران عادت ندارد یک حرف را دوبار تکرار کند.

شبکه خبری سی بی اس نیوز نیز با تحت پوشش قرار دادن اظهارات فرمانده ارتش نوشت: ناو آمریکایی “یو اس اس استنیس” در طول مانور دریایی ایران در آبهای خلیج فارس به این منطقه وارد شده است. در واکنش به این اقدام، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران به حضور ناو آمریکایی در آبهای جنوب ایران واکنش نشان داد و هشدار داد این ناو آمریکایی دیگر به این منطقه برنگردد.

سی بی اس همچنین نوشت: آمریکا دارای پنج ناو هواپیمابر بود که با پایان رسمی جنگ عراق اکثر آنها از منطقه خارج شده‌اند.

پایگاه خبری فاینانشال تایمز نیز با اشاره به رزمایش دریایی ۱۰ روزه ایران و همچنین افزایش تنش در روابط غرب با ایران نوشت: ایران در مورد ورود ناو جنگی آمریکا به منطقه خلیج فارس به این کشور هشدار داد.

تنگه هرمز که ایران در این منطقه دست به این مانور نظامی زده است یکی از مهمترین مسیرهای تجارت نفت محسوب می شود. شبکه فاکس نیوز با پوشش خبر رژه پایانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نوشت: فرمانده ارتش ایران به ناو هواپیمابر آمریکا هشدار داد دیگر به خلیج فارس برنگردد

فانانشال تایمز با اشاره به تهدیدات ایران نوشت: این تهدیدات باعث شده است قیمت نفت روز سه شنبه به ۱۰۹ دلار برسد. این درحالیست که روز دوشنبه قیمت نفت برنت ۱۰۷ دلار بود. کارشناسان پیش بینی کردند در صورت ادامه این روند قیمت نفت بازهم افزایش خواهد یافت.

این پایگاه همچنین نوشت: ایران گفته است ما اقدام غیر منطقی نمی‌کنیم اما برای مقابله با هر تهدیدی آماده‌ایم.

پایگاه خبری گلوبال پست نیز این خبر را در صدر اخبار خود تحت پوشش قرار داد و به بررسی تهدیدات اخیر ایران در مورد تنگه هرمز و حضور ناو آمریکایی در آبهای جنوبی ایران پرداخت.

ایران برنده بازی شطرنج منطقه/ آمریکا به مذاکره روی بیاورد

همچنین یک کارشناس مسایل استراتژیک در سوییس معتقد است که تحولات خاورمیانه همچون بازی شطرنجی است که ایران برنده آن است و آمریکا راهی جز این ندارد که به مذاکره با ایران روی آورد.

به گزارش ایرنا، ‘آلبرت اشتال’ تصریح کرد: وضعیت ژئوپلتیک در منطقه عوض شده و ایران از این امکان برخوردار است که به یک قدرت در منطقه تبدیل شود.

وی معتقد است که آمریکا نمی تواند پس از فاجعه و عدم موفقیت در عراق و افغانستان، جنگ دیگری در منطقه به راه اندازد.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: حرکت‌مان در دریا نه انفعالی است و نه تهاجمی بلکه برای تمرین در دریای آزاد و حفاظت از منافع جمهوری اسلامی و کشورهای اسلامی است و دوستان جمهوری اسلامی بدانند اگر در کشور برادری مثل ایران تکیه کنند بهتر از آن است که با وابستگی به کشورهای غربی و آمریکا هم حیثیت، ‌آبرو و هم پول خود را از دست بدهند

این کارشناس مسایل استراتژیک در گفت و گو با روزنامه سوییسی ‘تاگس انسایگر’ با اشاره به نفوذ ایران در عراق، سوریه، لبنان، بحرین و کل منطقه خاورمیانه تاکید کرد که ایران می تواند به یک قدرت منطقه ای تبدیل شود.

این کارشناس مسایل استراتژیک، تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه را همچون یک بازی شطرنج توصیف کرد که برنده آن ایران است.

او در توصیف این بازی نوشت: آمریکا با هشدار تحریم علیه ایران حرکتی انجام داده است و ایران با قدرت نظامی خود در خلیج فارس دست به یک حرکت مقابل در این بازی شطرنج زده است.

این کارشناس سوییسی با توجه به این واقعیت ها و قدرت ایران در منطقه، به واشنگتن پیشنهاد کرد که به مذاکره با ایران روی بیاورد.ارسال توسط علی محمدیان

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
بطورکلی از وبلاگ و فروشگاه ما رضایت دارید؟پیوند های روزانه
تبلیغات بنری

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار